Profesjonalne usługi w zakresie prania oraz czyszczenia

› czyszczenie dywanów i wykładzin
› czyszczenie tapicerki meblowej
› czyszczenie i dezynfekcja materacy

Sprawdź naszą ofertę

Czy warto prać dywany zimą?

pranie dywanów

Zabrudzony dywan dotyczy nie tylko natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Jednak pomiędzy włóknami materiału mogą bytować silne alergizujące roztocza kurzu domowego oraz różnorodne zarodniki pleśni. Z tego powodu wszelkiego rodzaju wykładziny podłogowe i dywany powinny być regularnie prane i odkurzane przez profesjonalne firmy.

Pranie dywanów zimą - ,,na wskroś”

Biorąc pod uwagę fakt, że czyszczenie dywanów ,,na wskroś” odbywa się wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach i z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, zimne pory roku nie mają żadnego wpływu na skuteczność całej procedury. Co więcej, odpowiednie i niezmienne przez cały rok parametry prania i suszenia sprawiają, że niekorzystne warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz nie wpłyną bezpośrednio na wydłużenie realizacji tego typu usług. Temperatura i wilgotność powietrza są zupełnie nieistotne w tej kwestii. Ponadto, wspomniana technika umożliwia skuteczne czyszczenie kanapy lub dywanów, które posiadają nawet najtrudniejszych, wielkopowierzchniowe zabrudzenia. Środki piorące wnikają bowiem pomiędzy włókna, a następnie są wypłukiwane z wykorzystaniem dużej ilości wody. Jest to szczególnie istotne porą zimową, kiedy to dywany czy tapicerki meblowe są bardzo często zanieczyszczone błotem, śniegiem oraz solą drogową.

Jak powinno wyglądać profesjonalne pranie?

Spośród wielu istniejących metod związanych z praniem dywanów, najskuteczniejsza wydaje się wcześniej wspomniana metoda ,,na wskroś”. W metodzie tej wykorzystywane są duże ilości wody, co pozwala na bardzo dokładne pranie wykładzin i innych tekstyliów podłogowych. Wnikanie w głąb włókien detergentów, tworzy tzw. osnowę. Warto również podkreślić, że czyszczenie dywanów ,,na wskroś” jest procesem wieloetapowym. Co znaczy, że składa się na niego trzepanie mechaniczne, które usuwa luźne zanieczyszczenia stałe; namaczanie materiału i jego szorowanie z wykorzystaniem indywidualnie dobranych detergentów; płukanie; odwirowywanie w tzw. wirówce dywanowej oraz 12-godzinne suszenie w ściśle dobranych warunkach temperatury i wilgotności. Dzięki temu będzie można poczuć w swoich czterech ścianach gwarancję wysokiej skuteczności, jaką daje profesjonalne pranie dywanów. Cena zależna jest od wielkości takowego tekstylia i od konkretnej firmy.

Generalnie domowe metody czyszczenia tekstyliów podłogowych zwykle nie dają satysfakcjonujących rezultatów, a dodatkowo mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń struktury lub możliwego zabarwienia włókien. Z tego względu, przede wszystkim w okresie zimowym, gdy dokładne wysuszenie materiału jest utrudnione, większość ekspertów rekomenduje skorzystanie z usług specjalistów.

ikona

Dywany
Od 7 zł / m2

ikona

Wykładziny
Od 4 zł / m2

ikona

Narożniki i sofy
Od 100 zł

ikona

Krzesła i taborety
Od 6 zł

Pełen cennik usług

Profesjonalne pranie oraz czyszczenie

› czyszczenie dywanów i wykładzin
› czyszczenie tapicerki meblowej
› czyszczenie i dezynfekcja materacy

Sprawdź naszą ofertę