Profesjonalne usługi w zakresie prania oraz czyszczenia

› czyszczenie dywanów i wykładzin
› czyszczenie tapicerki meblowej
› czyszczenie i dezynfekcja materacy

Sprawdź naszą ofertę

Jak brudne są nasze dywany?

profesjonalne pranie dywanów

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, co dokładnie gromadzi się w dywanie. Oprócz sierści domowych zwierząt i roztoczy kurzu, dywan jest zbiorowiskiem odchodów owadów, martwych komórek skóry, roztoczy, bakterii, pleśni i lotnych związków organicznych. Zwykły pył i alergeny wystarczająco niekorzystnie wpływają na alergików. Wszystkie te zanieczyszczenia przywierają do włókien dywanu i mogą powodować rozmaite problemy zdrowotne. Umycie go zwykłymi domowymi środkami czystości może nie być do końca skuteczne, dlatego w tym przypadku warto sięgnąć po profesjonalne pranie dywanów przez odpowiedzialną firmę świadczącą takie usługi.

Co znajduje się w dywanie?

Aby zlikwidować wszystkie istniejące w dywanie zanieczyszczenia, ważne jest profesjonalne czyszczenie dywanów. Cennik za taką usługę zależny jest od konkretnej firmy, jednakże w tym przypadku kwota nie powinna grać roli, ponieważ trzeba dojrzale podejść do sprzątania swojego dywanu. Sam odkurzacz nie jest wystarczający, ponieważ może być niebezpieczny dla osób z alergiami przez to, że wydmuchuje cały kurz oraz brud. Dodatkowo, odkurzanie nie usunie bakterii i brudu z włókien dywanu. Pomimo tego, że pozornie może się wydawać, że ta tkanina jest czysta, tak naprawdę skrywać w sobie może niewiarygodną ilość bakterii, którą trzeba usunąć za pomocą specjalistycznego sprzętu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że różnorodne roztocza mogą żyć na wykładzinach dywanowych bardzo długo i bez problemu przedostaną się na wszystko, co zbiera się z dywanu. Szczególnie, że niektórzy ludzie bez skrupułów chodzą po swoim mieszkaniu w butach, co przyczynia się do tego, że zarazki przynoszone z dworu, lądują bezpośrednio na materiale i rozbudowują się w jeszcze większe bakterie. Zdarza się również tak, że wiele osób jak stworzy jakąś plamę na dywanie, nie zmywa jej od razu a maskuje ją jakimś meblem, co wpływa bardzo niekorzystnie na ogólną jakość całego dywanu, a im dłużej plama nie jest zmyta, tym ciężej później jest się jej pozbyć. Każdy posiadacz dywanu powinien odpowiedzialnie podchodzić do jego czyszczenia. Dlatego systematycznie powinno się korzystać z usług firm, które zlikwidują wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się w dywanie.Czyszczenie dywanów – cena

W przypadku posiadania zwierząt lub dzieci, regularne dbanie o dywan powinno stać się jeszcze bardziej priorytetowe. Sierść zwierząt osadza się wszędzie, a szczególnie w miękkich tkaninach, gdzie przylega na dłużej, gdy zwierzę zrzuca swoje futro. Z kolei pełzające po podłodze maluchy, mogą zostać dodatkowo narażone na wszelakie zanieczyszczenia, ponieważ podczas zabawy zbierają z dywanu cały kurz i bakterie znajdujące się na jego powierzchni, co może spowodować nadmierne kichanie dziecka a nawet poważniejsze problemy zdrowotne. Dlatego tak ważne jest, aby skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy za pomocą wyspecjalizowanych urządzeń sprawią, że wszelkie zanieczyszczenia znikną, a dziecko będzie mogło swobodniej bawić się na podłodze. Na rynku znaleźć można wiele usługodawców, którzy w swojej ofercie posiadają różnorodne metody sprzątające dywanu. Warto skupić się głównie na takich firmach, które posiadają odpowiednio profesjonalne sprzęty oraz ekologiczne środki czystości, dzięki czemu będzie można mieć pewność, że korzysta się z wyspecjalizowanych usług. Do wyczyszczenia dywanu potrzeba wysokiej jakości urządzeń, które wyzbędą się z niego wszelkich niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń, które potrafią być zagrażające zdrowiu. Dlatego usługa taka jak pranie dywanów, którego cena nie jest wysoka, posiada same superlatywy. To pozwoli na radość ze stuprocentowo czystego dywanu, z którego zlikwidowane zostały wszystkie zanieczyszczenia.

Cały proces polegający na czyszczeniu dywanu pomaga w usunięciu całego znajdującego się w nim brudu. Firmy oferujące tą usługę posiadają w swoich propozycjach również specjalne zabiegi polegające na zniwelowaniu nieprzyjemnych zapachów dochodzących z dywanów. Zastosowanie środków przeciwdrobnoustrojowych pomagają również zapobiegać nawrotowi pleśni oraz grzybów. Stąd też wynika, że warto skorzystać z takich usług w trosce o swoje bezpieczeństwo.

ikona

Dywany
Od 7 zł / m2

ikona

Wykładziny
Od 4 zł / m2

ikona

Narożniki i sofy
Od 100 zł

ikona

Krzesła i taborety
Od 6 zł

Pełen cennik usług

Profesjonalne pranie oraz czyszczenie

› czyszczenie dywanów i wykładzin
› czyszczenie tapicerki meblowej
› czyszczenie i dezynfekcja materacy

Sprawdź naszą ofertę