Profesjonalne usługi w zakresie prania oraz czyszczenia

› czyszczenie dywanów i wykładzin
› czyszczenie tapicerki meblowej
› czyszczenie i dezynfekcja materacy

Sprawdź naszą ofertę

Zwierzęta domowe a dywany

czyszczenie tapicerki meblowej

W wielu domach pełnoprawnym członkiem rodziny jest zwierzę, przeważnie pies lub kot. Każdy, kto ma takiego pupila pod swoim dachem doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile ich sierść potrafi narobić zbędnego bałaganu. W tym przypadku utrzymanie domu w czystości okazuje się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o dywan, wykładzinę czy jakąkolwiek tapicerkę.

W walce z czystością

Domowe pupile słyną przede wszystkim z tego, że lubią przebywać wśród ludzi i siedzieć na miękkiej kanapie czy dywanie. Niestety, futrzaste zwierzęta gubią bardzo dużo swojej sierści, która gromadzi się w szczególności na tekstyliach. Do usunięcia zalegających włosów i sierści niezbędne zatem okaże się profesjonalnie pranie dywanów, które zapewni upragnioną czystość. Może okazać się on skomplikowanym i pracochłonnym procesem, który wymaga specjalistycznego sprzętu i odpowiednich środków chemicznych. Taki zabieg szczególnie istotny będzie w przypadku posiadania małego dziecka wśród domowników, które również lubi przebywać na puszystym dywanie. Jednak przedmiot ten jest zbiorowiskiem nie tylko sierści, ale również wszelakich roztoczy i bakterii, które osadzają się na bardzo długi czas i mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Dodatkowo, jeśli dojdzie do zanieczyszczenia struktury materiału fekaliami, pranie tapicerki meblowej należy zaplanować jak najszybciej, aby nie dopuścić do zaschnięcia zabrudzenia, co może spowodować nieodwracalną plamę. Skutkować to może również trwałym uszkodzeniem materiału i unoszeniem się nieprzyjemnego zapachu w danym pomieszczeniu przez możliwie długi czas.

Specjalistyczna pomoc na ratunek

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że samodzielne czyszczenie tapicerki meblowej jest procesem bardzo trudnym i czasami wręcz niewykonalnym. Fakt, powierzchownie mogłoby się wydawać, że takowy dywan jest czysty do cna, jednakże w rzeczywistości może to wyglądać zupełnie inaczej, ponieważ bez specjalistycznych chemikaliów oraz urządzeń idealna czystość jest wręcz niemożliwa do uzyskania. Dlatego na rynku znajduje się coraz więcej profesjonalnych firm, które w swojej ofercie posiadają przede wszystkim czyszczenie dywanów. Cennik zawiera w sobie wycenione różnorodne działania, które zagwarantują odpowiednią czystość dywanów. Reasumując, właścicielom zwierząt szczególnie zaleca się pranie wykładzin minimum dwa razy w roku. To przyczyni się do nierozprzestrzeniania się różnorodnych bakterii oraz zapewni nieskazitelną czystość.

Przy zapewnianiu domownikom odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa nie należy zapominać o utrzymaniu wysokiego poziomu czystości w swoich czterech ścianach. To przyczyni się do znacznie przyjemniejszej codzienności. Aby dłużej cieszyć się niezwykłą świeżością domowych tekstyliów, należy również skorzystać z opcji dezynfekcji i impregnacji dywanów czy tapicerki.

ikona

Dywany
Od 7 zł / m2

ikona

Wykładziny
Od 4 zł / m2

ikona

Narożniki i sofy
Od 100 zł

ikona

Krzesła i taborety
Od 6 zł

Pełen cennik usług

Profesjonalne pranie oraz czyszczenie

› czyszczenie dywanów i wykładzin
› czyszczenie tapicerki meblowej
› czyszczenie i dezynfekcja materacy

Sprawdź naszą ofertę